My jsme Sokol Pražský!

Jeden z nejúspěšnějších českých oddílů akrobatického rokenrolu. Trénujeme v Sokole Pražském nacházejícím se v samém centru Prahy, takže to k nám má každý kousek a díky naší jednotě máme jedno z nejlepších zázemí v Evropě pro výchovu rokenrolové mládeže.
Nevěříš? Napiš nám a přijď se o tom přesvědčit, rádi Tě uvidíme!

Trenéři Sokola Pražského

Trenérský tým Sokola Pražského
zleva: Lenka, Štěpánka, Petr, Jarka, Aneta a Martina


Co je akrobatický rokenrol?

Rokenrol je jedinečný mix nápaditého tance s akrobacií. Chlapci tancují v páru s partnerkou, ale dívky mohou tancovat i ve skupině až 16 dívek. S rokenrolem se může začít v jakémkoliv věku!

Dětem dá rokenrol nové kamarády, spousty zážitků, zdravou fyzickou kondici a sebevědomí. Naučí se samostatnosti a smyslu pro odpovědnost. Rodičům pomůže vést své děti za úspěchy i mimo sport.

Teenageři si v páru pilují i akrobacii a samostatné dívky se zapojí do dívčích formací. Užijí si mnoho celorepublikových soutěží. Ti nejhouževnatější nás budou reprezentovat na Mistrovství světa a Evropy.

Dospěláci předvádějí dechberoucí akrobacie, které vždy posadí diváky do sedadel. Trenéři v ČR patří k nejužší světové špičce. Samotná děvčata mohou navázat na mezinárodní úspěchy českých dívčích formací i v dospělosti.

Buď jako Víťa se Sandrou

Začni třeba zítra s akrobatickým rokenrolem a za pár let můžeš být jako Víťa se Sandrou. Nevíš kdo to je? Dovol abychom Ti je představili. Víťa Horák se Sandrou Chudomskou prošli již od dětského věku naším oddílem až do nejvyšší seniorské kategorie A, kde získali několik titulů mistrů ČR a v roce 2012 to dotáhli až na mistry Evropy, což byl největší úspěch českého rokenrolu od roku 1996. Zde se můžeš podívat, jak to v roce 2012 ve Švýcarsku probíhalo.

Kdy a kde můžu začít?

Klidně hned! Stačí si vzít libovolnou sálovou obuv a přijít se za námi podívat na trénink, první hodinu máš samozřejmě zdarma.

Školička rokenrolu v Sokole Pražském

Každé úterý a čtvrtek od 16,00 do 18,00

Trénink probíhá v Historickém sále Sokola Pražského, kam jsme nově pořídili speciální gymnastický air track, díky kterému si krom rokenrolu můžeš zacvičit i gymnastiku a projít základní akrobatické průpravy. Nemusíš se ničeho bát, u každého cvičení ti pomůžou naši kvalifikovaní trenéři.


Přípravka při ZŠ Štěpánská

Každé úterý a čtvrtek od 16,00 do 18,00

Kroužek pro žáky ZŠ Štěpánská se koná v prostorách Sokola Pražského pod vedením našich zkušených trenérů.

Vyzvedáváme děti přímo v družině ZŠ Štěpánská. Rodiče si je pak mohou vyzvednout až v 18,00 ve vestibulu Sokola Pražského v Žitné ulici.

Cena za kroužek:
1x týdně: 300 Kč / měsíc
2x týdně: 650 Kč / měsíc